Witamy na stronie GIK   Kliknij i słuchaj zaznaczonego tekstu! Witamy na stronie GIK Wsparcie: GSpeech

Powiększanie treści

W prawym rogu na podstronach znajdziesz znak:
"+" powiększania czcionki,
"-" pomniejszenia czcionki,
"=" powrót do wielkości standardowej. 

naglowek sport

Słuchaj treści na naszej stronie

Zaznacz myszką wybrany tekst i kliknij ikonkę głośnika.
(Opcja niedostępna na urządzeniach mobilnych).

Sport Aktualności

Zestawienie końcowe Ligii Sołeckiej w 2017 roku

Tabela sezon 2017

Bieg i marsz Patriotów z kijkami

No i udało się! Mimo niesprzyjającej pogody, mimo kałuż, błota, zrobiliśmy to! I Bieg Patriotów gminy Łęczyce zakończony sukcesem! Na trasie ponad 100 uczestników! A to dopiero pierwsza edycja tego Biegu.. Jesteśmy szczęśliwi, że gościło u nas  tylu Patriotów. Przygotowania do biegu zaczęliśmy wcześnie rano, trzeba było przygotować trasę  tak aby dało się ominąć największe kałuże , które były głębokie i szerokie na cały pas jezdni!  Punktualnie o godz. 10:00 zawodnicy zaczęli się  zgłaszać do biegu. Odbiór pakietów startowych, ciepła herbatka, coś słodkiego i oczekiwanie  na start.

Czytaj więcej...

Piłkarzyki stołowe

W sobotę 14 października 2017r w Świetlicy Wiejskiej w Kisewie odbył się  Turniej Piłkarzyków Stołowych zaliczany do Ligi Sołeckiej 2017. Uczestnicy  przypisani byli do 3 kat. wiekowych:

 • do 12 lat,
 • 13 -16 lat,
 • kat. OPEN (zaliczana do Ligi Sołeckiej)

Czytaj więcej...

I Rajd Samorządowców Powiatu Wejherowskiego

22 września 2017 roku odbył się I Rajd Samorządowców Powiatu Wejherowskiego. Impreza o charakterze rekreacyjnym. Najważniejszym jej założeniem była fantastyczna, wspólna zabawa.

Czytaj więcej...

Artykuł „po-dożynkowy”

Tegoroczne dożynki  Gminy Łęczyce odbyły się 27 sierpnia w Bożympolu Wielkim. Jak każe tradycja obrzędy dożynkowe rozpoczęliśmy Mszą Św. dziękczynną za tegoroczne plony. Kapryśna pogoda uniemożliwiła nam przejście korowodem na plac dożynkowy, ale dzięki temu mogliśmy już w kościele wysłuchać koncertu Gminnej Orkiestry Dętej pod batutą Pana Zygmunta Labudy. Na szczęście deszcz nie przeszkodził nam we wspólnym świętowaniu.

Po uroczystym otwarciu uroczystości dokonanej przez Wójta Gminy Łęczyce Piotra Wittbrodta, starostwie tegorocznych dożynek – Pani Maria i Marek Labuda z Dzięcielca symbolicznie przekazali chleb na ręce Pana Wójta.

„Przyjmij gospodarzu od nas ten bochen chleba , uszanuj go i gospodaruj tak, żeby go nikomu nigdy nie zabrakło. Dziel go sprawiedliwie wśród mieszkańców Gminy, by go nie zabrakło dla żadnej rodziny. Podziękujmy też rolnikom za ich wielki trud, niech ich pracę na roli błogosławi Bóg.”  Z tym przesłaniem Starostowie, Wójt wraz ze swoim Zastępcą – Panią Bożeną Próchniewską oraz przewodniczącym Rady Gminy – Panem Krzysztofem Licau dzielili się chlebem z mieszkańcami całej gminy. Piękny to gest zawierający swoiste dziękczynienie za plony, radość z owoców ciężkiej pracy, szacunek dla chleba i narodowej tradycji. Stado gołębi poszybowało zanosząc nasze podziękowania w niebo…

Rozpoczynając część artystyczną dożynek zagrała dla nas Gminna Orkiestra Dęta,  a blok regionalny opanowały dzieci z naszych świetlic, które rozwijają swoje pasje i talenty wokalne pod okiem Pani Marty Sikora.  Zespół „Świetliki” ze Świetlina i „Kaczuszki” (te małe i duże) przez większość wakacji gorliwie przygotowywały się do występu podczas Gminnych Dożynek. Największym wyzwaniem był dla nich występ przy akompaniamencie Gminnej Orkiestry Dętej, z którą miały wykonać Hymn Gminy Łęczyce na samo otwarcie imprezy.  Nasi mali artyści spisali się na medal i po opadnięciu emocji zaśpiewali nam jeszcze piosenki rozrywkowe. Aż chciało się tańczyć!

Nie tylko dzieci pokazały swój talent. Również i „starsza młodzież” zachwyciła muzycznie publiczność. Mowa o „Śpiewających Gospodyniach” z KGW Kaczkowo, które z gracją i klasą zaśpiewały o bałkańskich rytmach i miłym panu z Amsterdamu. Cieszymy się ogromnie, że możemy liczyć na naszych lokalnych artystów i że prezentują oni coraz wyższy poziom artystyczny.

Niesamowitą „lekkość” bycia na scenie i doskonałe poczucie humoru zaprezentował nam  kaszubski kabaret „Kùńda” z Luzina. Adam Hebel i Patryk Mudlaw tańczyli, śpiewali i fantastycznie bawili się z publicznością. Panowie są  kabareciarzami, którzy zadziwiają błyskotliwością, refleksem, wyczuciem widowni i niezwykłym wręcz darem rozbawiania publiki. 

W ramach spotkania kultur mogliśmy też wysłuchać koncertu muzyki romskiej. Muzyka stanowi jeden z nieodłącznych elementów kultury Romów. Jest bardzo charakterystyczna, mnóstwo w niej emocji, ruchu, barwnych strojów i lekkości. To muzyka i pieśni, w których czuć tęsknotę, wolność i ciągłą wędrówkę…Koncert był dla nas właśnie taką chwilą zadumy.

Zupełnie inny charakter miały nasze rodzime dźwięki. Z radością, werwą i humorem zagrała na scenie kapela Bożepolanie.  Niezwykli to muzycy, widać, że kochają to co robią. Sołtys Bożegopola Wielkiego - Wacław Konkol, który stworzył zespół to społecznik, entuzjasta i pasjonat, dla którego nie ma problemu nie do rozwiązania/
Koncerty na scenie przeplatały się z atrakcjami, które przygotowaliśmy dla mieszkańców na całym terenie parku wiejskiego.  W namiocie

Gminnej Instytucji przygotowaliśmy dla dzieci nieodpłatne atrakcje:

 • plecenie kolorowych warkoczyków
 • konkursy plastyczne
 • artystyczne malowanie twarzy
 • zwierzątka z baloników
 • dmuchańce - skakańce

Za udziały w konkursie wręczaliśmy dzieciom talony, przygotowane przez sołtysa Wacława Konkola. Talony te dzieci mogły wymieniać na poszczególne atrakcje: przejażdżkę kucykiem, popcorn, lody i watę cukrową.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Pań, które tak bardzo pomagały w naszym kulturalnym namiocie: Agaty Potrykus, Alicji Kopeć, Alicji Jarmuły, Anety Breske oraz  Agnieszki Breske.

Pięknie pomalowane buzie zawdzięczamy pracownikom GIKiB oraz artystkom, które wyłoniły się spontanicznie spośród śpiewającej ekipy z Kaczkowa. Paulinko Stępniak i Basiu Kolasińska- spisałyście się na medal.
W kolejnej edycji Dożynkowego Turnieju Sołectw „ O złote widły”zmagało się  5 zespołów ( sołectwo Świetlino, Łęczyce, Bożepole Wielkie, Kaczkowo oraz Chmieleniec). Zawodnicy wzięli udział w sześciu zabawnych konkurencjach. Było wśród nich sztafeta z jajkiem, bieg po buty, sztafeta z workami, bieg z przeszkodami, rzut snopkiem oraz przeciąganie liny. Rezultaty poszczególnych konkurencji oraz klasyfikację końcową zamieszczamy poniżej. Dla zespołów ważne jest to, że osiągnięte miejsca z „Dożynkowego Turnieju Sołectw” zaliczane są do klasyfikacji generalnej „Turnieju Sołectw”. Wszyscy świetnie się bawili, a w konkurencjach jak zwykle panowały zasady fair-play. 

Tabela końcowa dożynkowych zmagań.

 Sołectwo

 Konkurs 1

 Konkurs 2

 Konkurs 3

 Konkurs 4

 Konkurs 5

Konkurs 6

Suma pkt.

Miejsce

 Kaczkowo

 16

 12

 14

 18

 16

15

91

IV

 Świetlino

 18

 20

 20

 20

 20

30

128

I

Bożepole Wielkie

 12

 18

 18

 16

 12

15

91

IV

 Chmieleniec

 20

 16

 16

 16

 16

25

109

II

 Łęczyce

 14

 14

 12

 16

 18

20

94

IIINiespodzianką dla mieszkańców była też wystawa dawnych maszyn i sprzętu rolniczego pn. „RETROROL”. Wystawiony sprzęt i maszyny wyprodukowano w latach 60-tych ubiegłego wieku. Wystawiono 20 maszyn, których właścicielami są rolnicy z terenu Gminy Łęczyce. Pan Motyka ze Strzebielina, Pan Soldatk i Pan Długosz z Chmieleńca. Większość maszyn jest sprawna do dzisiaj, a kombajn napędzany ciągnikiem jeszcze w tegorocznych żniwach był używany do zbioru zboża we wsi Chmieleniec. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców i gości dożynkowych. Goście spacerowali, oglądali maszyny i wspominali z uśmiechem i łezką w oku minione czasy…

Na dożynkowej imprezie nie mogło też zabraknąć poczęstunku. Poza kiełbaskami z grilla, mogliśmy Państwa też poczęstować przysmakami  przygotowanymi w dwóch ogromnych patelniach. Patelnie obsługiwali kucharze - finaliści programu MasterChef – Pan Mariusz Szwed oraz Klaudia Budny. Kawiarenkę i pyszne jedzonko przygotowały też Panie z KGW ze Świetlina oraz ze Stowarzyszenia Kobiet z Bożegopola Wielkiego.

Tradycją obchodów dożynkowych jest też Konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy. Wieńce oceniane są w dwóch kategoriach:
- wieńca klasycznego (tradycyjnego), którego podstawę stanowi koło a wysokość nie może przekroczyć 150 cm oraz
- wieńca niekonwencjonalnego, którego forma jest dowolna, natomiast nie może przekraczać wymiarów 2x2x2 m
W tym  roku w konkursie wzięło udział sześć sołectw. W kategorii wieńca klasycznego sołectwo Kaczkowo, Brzeźno Lęborskie oraz Rozłazino.

Natomiast do kategorii wieńca niekonwencjalnego zgłosiło się sołectwo Dzięcielec, Bożepole Wielkie i Chrzanowo. Komisja w składzie: przewodniczący komisji rolnej  Marian Eikmann, Bożena Pruchniewska, Janusz Labuda  i Magdalena Kreft oceniała wieńce przygotowane na tegoroczne dożynki. To nigdy nie jest łatwe zadanie, każdy z wieńców jest wyjątkowy i wymaga ogromu pracy. Jednak po długich naradach  udało się przydzielić nagrody:

W kategorii wieńca klasycznego:
I miejsce dla sołectwa KACZKOWO.
II miejsce dla sołectwa BRZEŹNO LĘBORSKIE,
III miejsce dla sołectwa ROZŁAZINO

W kategorii wieńca niekonwencjalnego:
I miejsce dla sołectwa CHRZANOWO,
II miejsce dla sołectwa BOŻEPOLE WIELKIE,
III miejsce dla sołectwa DZIĘCIELEC.

Nagrodzone sołectwa ( I miejsca) reprezentują naszą gminę na Dożynkach Powiatowych

Nowością w tym roku był Konkurs na Najpiękniejsze Stoisko Dożynkowe promujące sołectwa z terenu gminy. Udział wzięły sołectwa: Brzeźno Lęborskie, Nawcz, Bożepole Wielkie oraz Świetlino. Każde sołectwo starało się jak najpiękniej zaprezentować swoje sołectwo. Ogromnie dziękujemy za Wasze zaangażowanie i pomysłowość. Ponieważ działanie to miało formę konkursu Komisja przyznała następujące nagrody:
I miejsce – sołectwo Bożepole Wielkie,
II miejsce – sołectwo Świetlino,
III miejsce – sołectwo Brzeźno Lęborskie,
Wyróżnienie – sołectwo Nawcz.

Gwiazdą dożynkowego wieczoru był zespół Carpe diem i Szymon Wydra. To była naprawdę GWIAZDA !!!! Rewelacyjny zespół, który ma świetny kontakt z publicznością zaczarował mieszkańców gminy. Niesamowita energia, doskonały poziom i w tym wszystkim „normalność” gwiazd chyba nas najbardziej urzekła. Bisy trwały tyle co koncert, a Szymon Wydra z zespołem wyjeżdżali od nas chwilę przed północą, bo przecież trzeba jeszcze porozmawiać z publicznością, dać autografy, zrobić zdjęcia… Nie znajduję słów, aby Wam podziękować…pokazaliście poziom nie tylko ogólnopolski, ale i europejski. Wszystkim polecam.

Ciekawym okazał się też Pokaz fireshow pn. „Violet” chorzowskiego Teatru Ognia „Nam-Tara”. Teatr  istnieje od 2008. Dzięki tak bogatemu doświadczeniu, profesjonalnej obsłudze oraz otwartości na nowe wyzwania są jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm zajmujących się sztuką manipulacji ogniem. Stworzyli niezapomniane show będące połączeniem muzyki, kunsztu aktorskiego, tańca i oczywiście ognia. .
Zabawa z Dj Szczepusiem zakończyła po północy nasze wspólne świętowanie.

Chcemy serdecznie podziękować sponsorom i przyjaciołom, którzy pomogli zorganizować tegoroczne Święto Plonów. Wśród ludzi z dobrym sercem znaleźli się:

Grzegorz Żywicki – Usługi Logistyczne Kisewo
Andrzej Kostecki – Eko-Laser Bożepole Małe
Artur i Rafał Mieczkowscy – Masarnia Dominik Godętowo
Rafał i Daniel Nowicki – Piekarnia Cukiernia Godętowo
Janusz Labuda – Cukiernia Iwonka Łęczyce
Piotr Jasiński,
Piotr Gradzewicz Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe GROS-MARK 
Jarosław Pszenny Piekarnia Strzebielino
AKUO Energy Polska Spółka z o.o.
Wojciech, Hanna Hebel
Wacław Konkol – sołtys Bożepole Wielkie
Dawid Pankiewicz – podleśniczy Leśnictwa Chmielenic  oraz Stanisław Witusiński -  Prezes PZHGP sekcja Łęczyce.

Ogromnie Wam dziękujemy za wszystko, to dzięki Waszej pomocy mogliśmy wspólnie świętować.
Do zobaczenia za rok…

Hanna Mancewicz
GIKiB

IV Półmaraton Rolkarski - Relacja

20.05.2017r – Tak to już IV Półmaraton Rolkarski! Kiedy to zleciało? Tego dnia po ciężkim tygodniu przygotowań o godzinie 10:00, wraz z całą ekipą wyruszyliśmy podbijać Rozłazino! Wszystko po to, by 78 zawodników w tym roku mogło mierzyć się z naszą trasą.  Rywalizacja była zacięta, a w starcie głównym drugie miejsce wygrało z trzecim o 1 sekundę, a wśród Pań ta różnica wyniosła jeszcze mniej!

Czytaj więcej...

I Marsz Pamięci

5 maja spotkaliśmy się w Nawczu  na I Marszu Pamięci czyli Nocnym Marszu na orientację. Niezwykłe to było spotkanie…uczestnicy udowodnili, że można uczyć się historii poprzez nietypowe działanie. Dlaczego Marsz Pamięci? Staraliśmy się jako organizatorzy oddać hołd ofiarom Marszu Śmierci, więźniom hitlerowskiego obozu Stutthof. Dlatego też rozpoczęliśmy na cmentarzu w Nawczu, tam oddaliśmy hołd pomordowanym…bez blichtru i pompatyczności.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Tańca

Już po raz drugi świętowaliśmy w Gminie Łęczyce Międzynarodowy Dzień Tańca. Święto to przypadało w tym roku 29 kwietnia. Tego też dnia w świetlicy w Kisewie odbyły się warsztaty taneczne. Dzieci i młodzież przez kilka godzin uczyły się choreografii przygotowanej specjalne na ten dzień przez Panią Natalię Szafrankiewicz i Natalię Zając, którym baaardzo serdecznie dziękujemy.

Czytaj więcej...

Tenis stołowy - relacja

W Sobotę 1.04.2017r. odbył się już XVI Wiosenny Turniej Tenisa Stołowego! Emocji jak przy każdym sportowym turnieju - nie brakowało. Dzień rozpoczął się zgłoszeniami uczestników, chwilę przed godziną 10:00.

Czytaj więcej...

Halowa Piłka Nożna

Pierwszy Turniej Sołecki już za nami! Ale to były emocje! Do rywalizacji zaangażowało się aż 11 drużyn z naszej Gminy, wow!

Całą imprezę rozegraliśmy w systemie BRAZYLIJSKIM! Wielu zawodników podczas rozgrywek pytało o zasady tego systemu, więc na bieżąco wyjaśnialiśmy. Jednak dla pewności opiszemy go poniżej.

Ten system przy 12 planowanych drużynach okazał się najlepszym rozwiązaniem. Powszechnie uważany jest za jeden z najbardziej sprawiedliwych systemów gry. Nazywany jest również "systemem do dwóch przegranych"- dana drużyna odpada dopiero po przegraniu dwóch meczy. Oznacza, to, że nawet z jedną przegraną drużyna może osiągnąć bardzo wysoki wynik :)

Emocje były, a szczególnie było widać to w końcowej fazie Turnieju, w której zauważyć można było więcej fauli niż w poprzedniej fazie turnieju. Na szczęście profesjonalni sędziowie: Piotrowski Arkadiusz i Kwiatkowski Krzysztof panowali nad całym przebiegiem gry, za co serdecznie im dziękujemy. Najbardziej emocjonujące były oczywiście 2 końcowe mecze. Dużego pecha miało Świetlino. Szli jak burza aby ostatecznie w drodze o półfinał ulec drużynie która w ubiegłym roku nie brała udziału w naszych rozgrywkach, a w tym okazała się czarnym koniem Turnieju. Mowa tu o drużynie z Brzeźna Lęborskiego! Drużyna ta w rywalizacji o trzecie miejsce pokonała Sołectwo Strzebielino – Wieś wynikiem 2:0. W finale naszego Turnieju spotkali się ponownie finaliści z zeszłego roku, Łęczyce podjęło rękawice z Rozłazinem lecz tym razem szli łeb w łeb.. aż w końcowej fazie meczu Łęczyce podwyższyło wynik meczu na 1:0 i tę przewagę utrzymali do końcowego gwizdka sędziego Piotrowskiego. 

Nagrodzeni również zostali poszczególni zawodnicy:

 • Najlepszym bramkarzem okazał się Tomasz BARAN z drużyny reprezentującej Sołectwo Łęczyce.  Tomek nie wpuścił ani jeden piłki do swojej bramki podczas Turnieju!
 • Królem strzelców został Patryk Witusiński ze Świetlina który z wynikiem 1,67 bramek na mecz, został triumfatorem tej kategorii.

Czytaj więcej...

Zestawienie końcowe sezonu 2016 Turnieju Sołectw

 1. Świetlino – 138 pkt.
 2. Strzebielino Wieś – 129 pkt.
 3. Rozłazino – 119 pkt.
 4. Łęczyce – 114 pkt.
 5. Kaczkowo – 74 pkt.
 6. Strzebielino Osiedle – 70 pkt.
 7. Chmieleniec – 66 pkt.
 8. Bożepole Wielkie – 34 pkt.
 9. Brzeźno Lęborskie – 22 pkt.
 10. Nawcz – 40 pkt.
 11. Dzięcielec – 18 pkt.
 12. Bożepole Małe – 16 pkt.

Wszystkim zespołom  gratulujemy i zachęcamy do większej aktywności w sezonie 2017! Gorąco zachęcamy również te Sołectwa, które nie zostały sklasyfikowane! W przyszłym sezonie zostaną zaktualizowane regulaminy zawodów,  a także będziemy bawić się przy nowych dyscyplinach, o których dowiecie się wkrótce!

Tabela na sezon 2017r. ukaże się niebawem.

Czytaj więcej...

Klasyfikacja generalna turnieju sołectw 2016

Przedstawiamy Państwu klasyfikację generalną turnieju. Tabela będzie aktualizowana wraz z nowymi wydarzeniami.

Czytaj więcej...

Relacja z maratonu Fitness

W sobotę dnia 23.04.2016 Gminna Instytucja Kultury przy współpracy z Panią Alicją Solską przeprowadziła już V edycję Maratonu Fitness. Ponownie ćwiczyliśmy na Sali gimnastycznej w Bożympolu Wielkim. W zajęciach uczestniczyło 20 osób. Tym razem dodatkową niespodzianką, która czekała na ćwiczących były pyszne i zarazem zdrowe przekąski oraz koktajle owocowe. Każda z Pań otrzymała do swojej kolekcji  medal upamiętniający udział w Maratonie.
Już dziś zapraszamy serdecznie na kolejną edycję, która odbędzie się pewnie na jesień 2016.

Czytaj więcej...

Relacja z meczu Lotosu

LotosGminna Instytucja Kultury i Biblioteka w Strzebielinie po raz drugi w tym roku zorganizowała wyjazd dzieci i młodzieży na mecz siatkówki do Ergo Areny. Rywalem zawodników LOTOSU TREFL GDAŃSK był lider Plus Ligi – Zaksa Kędzierzyn-Koźle. Mecz był bardzo zacięty. Z obu stron były spektakularne ataki, obrony – atmosfera była gorąca. Gdańska ekipa okazała się lepsza, wygrywając 3:1, tym samym awansując na fotel Vicelidera polskiej PLUS LIGI. Co ciekawe Lotos w tegorocznych rozgrywkach jest jedynym klubem, któremu udało się pokonać zespół z Kędzierzyna ( i to dwukrotnie). Na widowni zasiadło nie co ponad 5 tysięcy widzów. Po godzinie 17 wyruszyliśmy z Gdańska i około 19 byliśmy już na miejscu zbiórki. Dziękujemy za wspólne spędzenie niedzielnego popołudnia. Do zobaczenia na kolejnych wyjazdach.

Klasyfikacja generalna turnieju sołectw

Przedstawiamy Państwu klasyfikację generalną turnieju. Tabela będzie aktualizowana wraz z nowymi wydarzeniami.

Czytaj więcej...

Turniej w Piłkarzyki Stołowe - Relacja

W sobotę 07.11.2015 zostały rozegrane ostatnie zawody „Turnieju Sołectw”.  Do Kisewa zjechali się zawodnicy z 7 sołectw. Podobnie jak w roku ubiegłym najliczniejszą grupę stanowili najmłodsi zawodnicy (58 uczestników), w kategorii 13-16 było 12 graczy, natomiast do kategorii OPEN zgłosiło się 8 zespołów.

Czytaj więcej...

Jesienny Rajd Rowerowy

jesienny rajd rowerowy 2015

Lato na sportowo

W tym roku zajęcia sportowe odbyły się w dwóch ostatnich tygodniach wakacji. Odwiedziliśmy wszystkie świetlice wiejskie w naszej gminie (Kisewo, Nawcz, Kaczkowo, Rozłazino, Bożepole, Świetlino i Strzebielino). Frekwencja podczas spotkań była różna (największa w Kaczkowie i Świetlinie ponad 20 osób).

Czytaj więcej...

Dożynkowy Turniej Sołectw

Podczas Gminnych Dożynek, które miały miejsce ponownie w Bożympolu Wielkim odbyła się III edycja „Dożynkowego Turnieju Sołectw”. W zawodach wzięły tylko sołectwa z naszej Gminy. Zebraliśmy 5 zespołów (Świetlino, Łęczyce, Bożepole Wielkie, Kaczkowo oraz Chmieleniec).

Zawodnicy wzięli udział w 6 konkurencjach: Sztafeta z jajkiem, bieg po buty, Sztafeta z workami, Bieg z przeszkodami, rzut snopkiem oraz przeciąganie liny. Rezultaty poszczególnych konkurencji oraz klasyfikacja końcowa zamieszczone zostaną poniżej. Przypominamy, że osiągnięte miejsca z „Dożynkowego Turnieju Sołectw” zaliczane są do klasyfikacji generalnej „Turnieju Sołectw”. Wszyscy bawili się dobrze, atmosfera była przyjazna, a konkurencje toczone według zasad fair-play.

Czytaj więcej...

Wakacje z piłką

Wakacje z piłkąNa przełomie lipca i sierpnia w Gminie Łęczyce zostały przeprowadzone liczne turnieje piłki nożnej.
Projekt "WAKACJE Z PIŁKĄ W GMINIE ŁĘCZYCE 2015", realizowany przez Wejherowską Akademię Piłki Nożnej "Błękitni" Wejherowo został dofinansowany z budżetu Gminy Łęczyce.

Zmagania rozpoczęliśmy dnia 30.07.2015 na boisku w Bożympolu Wielkim. O godzinie 16 zebrały się dzieci z roczników od 2002 do 2009. Razem wystąpiło 16 zespołów, w tym gościnnie ekipy z Magic Academy London, która była na obozie piłkarskim w Gdańsku.

Czytaj więcej...

II Edycja Turnieju Sołectw w Siatkówce

W sobotę - 18.07.2015 w Świetlinie odbyła się II Edycja Turnieju Sołectw w Siatkówce pod gołym niebem, a ogólnie dodając zawody na hali w Łęczycach było to nasze III spotkanie. Tym razem pogoda była dużo lepsza choć rankiem wydawało się, że będzie deszczowa powtórka z ubiegłego roku. W turnieju oprócz „starego składu”: dwie drużyny ze Świetlina, Rozłazino, Strzebielino Wieś oraz Strzebielino Osiedle.  zadebiutowały trzy nowe teamy: Bożepole Wielkie, Łęczyce oraz Chmieleniec. Razem rywalizowało 8 zespołów, które zostały podzielone na dwie , cztero-zespołowe grupy. Mieliśmy do dyspozycji dwa boiska co pozwoliło nam na sprawne przeprowadzenie zawodów. Każda drużyna rozegrała cztery spotkania. 

Czytaj więcej...

Łęczycka Liga Dzikich Drużyn

Liga dzikich druzyn Leczyce 25052015Dnia 25.05 zakończyliśmy Łęczycką Ligę Dzikich Drużyn. Była to już druga edycja tych rozgrywek. Całą imprezę koordynował Animator Orlika pracujący na co dzień w Łęczycach – Daniel Skiba. W lidze uczestniczyło około 80 zawodników z gminy Łęczyce.
Zespoły pokazały wysoką rangę piłkarską a także rozwijały się aktywnie. Pierwszy raz zaprezentowały się grupy dziewczęce, które utrzymywały wysoki poziom. Każda drużyna otrzymała pamiątkowy puchar ufundowany przez Gminną Instytucję Kultury i Bibliotekę w Strzebielinie oraz statuetki dla najlepszego strzelca oraz bramkarza w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Czytaj więcej...

Europejski Tydzień Sportu

W dniach 26.05-01.06.2015 Gmina Łęczyce po raz pierwszy wzięła udział w Europejskim Tygodniu Sportu dla Wszystkich. Dzięki współpracy Gminnej Instytucji Kultury z Animatorami Orlików w Bożympolu i Łęczycach oraz Nauczycielami Wychowania Fizycznego mogliśmy wypełnić ten tydzień różnymi atrakcjami dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. W tym czasie odbywały się u nas liczne imprezy sportowo-turystyczno-rekreacyjne, które miały za zadanie promować ruch jako czynnik wpływający na poprawę zdrowia  oraz kondycji naszego organizmu.
Do akcji włączyły się Świetlice Wiejskie  , w których odbywały się różne rozgrywki drużynowe w: siatkówce, piłce nożnej , piłkarzyki stołowe, tenisa stołowego oraz inne konkurencje sportowe. Dla młodzieży zorganizowane były podchody. Mogliśmy także brać udział w licznych rajdach rowerowych oraz spacerach Nordic Walking.

Czytaj więcej...

III Maraton Fitness

W sobotę dnia 25.04.2015 Gminna Instytucja Kultury przy współpracy z Panią Alicją Solską przeprowadziła już III edycję Maratonu Fitness.  Tym razem odwiedziliśmy salę gimnastyczną w Łęczycach. W zajęciach uczestniczyło tylko 12 Pań. Biorąc pod uwagę frekwencję, która była na ostatnim maratnie w Bożympolu, liczba nie jest duża, ale Panie, które przyszły na pewno tego nie żałują. Ćwiczyliśmy wspólnie przez trzy godziny. Każda poświęcona była innemu tematowi (Zdrowy kręgosłup, Around the core - trening mięśni środka oraz Yin Yoga. Dla wszystkich był słodki poczęstunek (batoniki, suszone owoce, wafle ryżowe). Oprócz tego każda z Pań otrzymała do swojej kolekcji kolejny medal oraz dyplom uczestnictwa w Maratonie.

Dziękujemy Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Łęczycach Annie Jakubowskiej za udostępnienie sali gimnastycznej, bez której nasze spotkanie nie doszłoby do skutku ?. Kolejny maraton szykuje się pod koniec Maja. Już teraz gorąco zapraszamy.

Fotorelacja:

II Turniej Sołecki w Siatkówce - Relacja

siatkowka 2015W sobotę - 18.04.2015 w Łęczycach odbył się „II Turniej Sołecki w Siatkówce”. Do rozgrywek zgłosiło się 7 drużyn. Graliśmy w dwóch grupach (A – 3 zespoły, B- zespoły). Faza finałowa składała się z dwóch meczów półfinałowych oraz spotkań o miejsca V, III i I. W tym roku zadebiutowali dwa nowe zespoły z : Chmieleńca, Bożegopola Wielkiego oraz Łęczyc. Oprócz nich w turnieju wystąpiły drużyny: Strzebielino Wieś („Rychu Team”), Strzebielino Osiedle, Świetlino i Rozłazino.

Czytaj więcej...

III Turniej Sołectw w Halowej Piłce Nożnej

Dnia 14.03.2015 (sobota) już po raz trzeci spotkaliśmy się na sali gimnastycznej w Łęczycach gdzie odbyła się kolejna edycja  Turnieju Sołectw w Halowej Piłce Nożnej. W zawodach udział wzięło 9 drużyn: Strzebielino, Chrzanowo, Łęczyce, Rozłazino, Bożepole Małe, Bożepole Wielkie, Świetlino oraz debiutanci z Chmieleńca oraz Kaczkowa. Niestety nie dotarła ekipa z Brzeźna Lęborskiego.

Czytaj więcej...

Relacja z wyjazdu do Ergo Areny

ergo arena 03 2015Gminna Instytucja Kultury i Biblioteka w Strzebielinie po raz kolejny była organizatorem wyjazdu dzieci i młodzieży na mecz siatkówki do Ergo Areny. Tym razem zabraliśmy podopiecznych p. Dawida Deyny z Bożegopola Wielkiego.

Czytaj więcej...

Ferie zimowe na sportowo - relacja

ferie zimowe 2015Po raz kolejny w czasie Ferii Zimowych zostały przeprowadzone w Świetlicach Wiejskich naszej Gminy zajęcia sportowe. Zmagania były przeprowadzone przez pracowników Gminnej Instytucji Kultury i Biblioteki p. Andrzeja oraz p. Adriana. W każdej miejscowości była wysoka frekwencja. Przeprowadziliśmy różnego rodzaju konkursy i zabawy sportowe m.in.: układanie klocków Jenga, rzuty do celu, zabawy przy muzyce no i oczywiście turnieje w piłkarzyki stołowe oraz tenisa stołowego.

Czytaj więcej...

Relacja z II Maratonu Fitness

2 maraton fitnessW sobotę dnia 21.02.2015 Gminna Instytucja Kultury przy współpracy z Centrum Zdrowego Kręgosłupa (prowadzonego przez Panią Alicję Solską) byli organizatorami "II Maratonu Fitness". Tym razem zajęcia odbyły się na Sali gimnastycznej w Bożympolu. Frekwencja była dużo wyższa niż na inauguracyjnym Maratonie. W kulminacyjnym momencie ćwiczyło z nami blisko trzydzieści Pań.

Czytaj więcej...

Wyjazd na mecz do ergo Areny

Gminna Instytucja Kultury i Biblioteka w Strzebielinie dnia 04.02.2015 (Środa) była organizatorem wyjazdu dzieci i młodzieży (którzy regularnie odwiedzają świetlice wiejskie w naszej gminie) do Ergo Areny na mecz siatkówki pomiędzy zespołami Lotos Trefl Gdańsk, a SKRĄ Bełchatów.

Czytaj więcej...

Relacja z turnieju piłkarzyków

Za nami kolejne zawody z cyklu „turnieju sołectw”. Tym razem graliśmy w piłkarzyki stołowe. Najliczniejsza grupę stanowili najmłodsi zawodnicy (48 uczestników), w kategorii 13-16 było 26 graczy, natomiast w kategorii OPEN udało nam się stworzyć 7 zespołów po 2 osoby. Wszystkie mecze stały na wysokim poziomie, były wyrównane, niekiedy o zwycięstwie decydowały szczegóły.

Czytaj więcej...

Wyjazd na mecz siatkówki do Ergo Areny

ergo arena 2014W piątek dnia 10.10.2014 Gminna Instytucja Kultury zorganizowała dla Błękitnych Łęczyce rocznik 2005/2006 oraz grupy dziewcząt trenujących również w Łęczycach wyjazd na mecz siatkówki Trefl Gdańsk vs ZAKSA Kędzierzyn Koźle do Ergo Areny mieszczącej się na granicy miast Sopot/Gdańsk.

Zebraliśmy grupę liczącą 44 dzieci, którymi opiekowały się cztery osoby dorosłe. Przejazd autokarem zapewnił nam pan Turzyński. Dla niektórych osób była to pierwsza wizyta w hali, która była jednym z miejsc gdzie rozgrywały się mecze niedawno zakończonych Mistrzostw Świata w siatkówce. Sam mecz minął bardzo szybko, Trefl gładko pokonał drużynę przyjezdnych 3:0.

Czytaj więcej...

Pierwszy Gminny Turniej w Piłkarzyki Stołowe

pilkarzykiGminna Instytucja Kultury i Biblioteka w Łęczycach Zaprasza mieszkańców Naszej Gminy do udziału w Pierwszym Gminnym Turnieju w Piłkarzyki Stołowe - Kisewo - 25.10.2014 roku (sobota) - od godziny 10:00

Czytaj więcej...

KLASYFIKACJA GENERALNA TURNIEJU SOŁECTW

Poniżej przedstawiamy wyniki z dotychczasowych turniejów, zachęcamy sołectwa, które jeszcze nie brały udziału w żadnym z nich, aby włączyły się do rywalizacji o główne nagrody! Wkrótce będą kolejne okazje!

Czytaj więcej...

II DOŻYNKOWY TURNIEJ SOŁECTW

Turniej Dozynkowy po 2014Podczas Gminnych Dożynek, które miały miejsce w Bożympolu Wielkim odbył się „II Dożynkowy Turniej Sołectw”. Tym razem udział w zawodach wzięły tylko sołectwa z naszej Gminy. Zebraliśmy 5 zespołów (Świetlino, Bożepole Małe, Bożepole Wielkie, Kaczkowo oraz Chmieleniec.

Czytaj więcej...

WAKACJE NA SPORTOWO W KISEWIE

mini 2014 wakacje na sportowo Kisewo 5W tym tygodniu akcja „wakacje na sportowo” odwiedziła Świetlice w Kisewie. W pierwszym dniu liczba osób na zajęciach była nieco niższa, ponieważ część osób pojechało na wycieczkę do skansenu w Sopocie. To jednak nie przeszkodziło nam w rozegraniu konkursów i konkurencji sportowych.

Czytaj więcej...

WAKACJE NA SPORTOWO W NAWCZU

2014 Nawcz wakacje na sportowo15 miniNa drodze „Wakacji na sportowo” pojawił się kolejny przystanek. Tym razem zagościliśmy w Świetlicy w Nawczu. Pogoda nie była zbyt sprzyjająca do rozgrywania konkurencji na świeżym powietrzu, ale udało nam się przeprowadzić kilka konkursów.

Czytaj więcej...

WAKACJE NA SPORTOWO W BOŻYMPOLU

BP wakacje 2014 miniKolejne spotkanie wakacyjne na sportowo za nami. Tym razem gościliśmy w Świetlicy w Bożympolu. Pierwszy dzień spędziliśmy nie co inaczej niż we wcześniejszych miejscowościach. Mianowicie zorganizowaliśmy dla dzieci podchody.

Czytaj więcej...

WAKACJE NA SPORTOWO W ROZŁAZINIE

Rozlazino Wakacje na sportowo 2014 12 miniZa nami kolejny przystanek „Wakacji na sportowo”. Tym razem gościliśmy w Świetlicy w Rozłazinie. Podczas trwania zajęć dopisywała nam słoneczna i upalna aura. Pomimo tego dzieci i młodzież, która przyszła na zajęcia pokazała, że ma chęci do zabawy.

Czytaj więcej...

LIGA DZIKICH DRUŻYN

Liga dzikich druzyn 2014Dobiegła końca „Łęczycka Liga dzikich drużyn Chłopców rocz. 1998-2000”.  Rozgrywki ligowe rozpoczęły się 30 maja i trwały do 1 sierpnia. Mecze rozgrywane były na Orliku w Łęczycach. Opiekunem i organizatorem ligi był tamtejszy Animator- p. Daniel Skiba.  Drużyny grały systemem każdy z każdym i rewanże. W zawodach wzięło udział 5 zespołów.

Czytaj więcej...

KLASYFIKACJA GENERALNA TURNIEJU SOŁECTW

Poniżej przedstawiamy wyniki z dotychczasowych turniejów, zachęcamy sołectwa, które jeszcze nie brały udziału w żadnym z nich, aby włączyły się do rywalizacji o główne nagrody! Wkrótce będą kolejne okazje!

Czytaj więcej...

I TURNIEJ SOŁECTW W SIATKÓWCE

2014 I Turniej Sołectw w Siatkówce-02 mini„I Turniej Sołecki w Siatkówce” za nami. W sobotę - 12.07.2014 w Świetlinie odbyły się kolejne zawody z cyklu Turnieju Sołectw. Tym razem sołectwa rywalizowały między sobą w piłce siatkowej. Na zawodach pomimo deszczowej pogody stawiło się 5 zespołów. Dwie drużyny ze Świetlina, Rozłazino, Strzebielino Wieś oraz Strzebielino Osiedle.

Czytaj więcej...

WAKACJE NA SPORTOWO

2014 wakacje na sportowo-30 mini„Wakacje na Sportowo”- pod takim hasłem zostały przeprowadzone w Świetlicach Wiejskich naszej Gminy zajęcia sportowo – rekreacyjne oraz gry i zabawy ruchowe.

Czytaj więcej...

TURNIEJ FIRM

2014 turniej firm-24 MINIW sobotnie popołudnie 5 lipca 2014 r. na stadionie piłkarskim w Bożympolu Wielkim miała miejsce  druga edycja  Turnieju Piłki Nożnej Firm Gminy Łęczyce. Zawody odbyły się dzięki współpracy Gminnej Instytucji Kultury w Łęczycach z Wejherowską Akademią Piłki Nożnej „Błękitni Wejherowo” oraz „KS Sokół Bożepole Wielkie”.

Czytaj więcej...

BŁĘKITNY MUNDIAL - RELACJA

2014 Blekitne Mistrzostwa miniDnia 14.06.2014 (sobota) na Orliku w Łęczycach odbył się turniej z cyklu „Błękitny Mundial”. W zawodach udział wzięło blisko czterdziestu dzieci. Uczestnicy zostali podzieleni na 4 drużyny : Hiszpania, Brazylia, Francja i Argentyna. Każdy uczestnik otrzymał koszulkę wybranego w losowaniu kraju, dodatkowo dla wszystkich były medale, słodkości, dyplomy.

Czytaj więcej...

PÓŁMARATON ROLKARSKI - RELACJA

2014 Polmaraton Rolkarski 24. mini„W zdrowym ciele, zdrowy duch, my stawiamy dziś na ruch!”

Takie hasło przyświecało Organizatorom majowego zgromadzenia pod hasłem „Żyj zdrowo i aktywnie”. W programie zgromadzenia znalazł się między innymi happening  z transparentami. Młodzież i dzieci wykrzykiwały rymowane, zabawne teksty dotyczące zdrowego trybu życia i korzyści z uprawiania sportu. 

Czytaj więcej...

RAJD WOLNOŚCI -RELACJA

2014 Rajd wolnosci 07 miniW dniu 31.05.2014 (sobota) w Strzebielinie z okazji obchodów 25lecia wolnych wyborów odbył się „Rajd Wolności”. W programie imprezy był m.in. turniej piłki nożnej dla dzieci z klas IV-VI, turniej „dzikich drużyn”, rajd rowery oraz spacer nordic walking.

Punktualnie o godzinie 10:00 rozpoczęły się rozgrywki turniejowe. W zawodach „dzikich drużyn” wystąpiły 4 zespoły (1 z Łęczyc, pozostałe ze Strzebielina). Graliśmy systemem każdy z każdym, mecz trwał 20 min.

Czytaj więcej...

Pomorski Koszykarski Orlik

Orlik 2014W dniu 09.05.2014 odbył się w Bożympolu Wielkim turniej promujący koszykówkę „Pomorski Koszykarski Orlik 2014”. W zawodach udział wzięło 15 zespołów z Gimnazjum z Bożegopola i Strzebielina oraz 8 drużyn z Szkół Podstawowych również z tych samych miejscowości.

Czytaj więcej...

TURNIEJ KOSZYKÓWKI

Orlik 2014W dniu 09.05.2014 (piątek) na orliku w Bożympolu Wielkim zostanie rozegrany turniej szkół podstawowych i gimnazjalnych w koszykówce. Zawody rozpoczną się o godzinie 9:30. W rozgrywkach wezmą udział dzieci z Rozłazina, Bożegopola i Strzebielina, a także młodzież z Bożegopola oraz Strzebielina.

Czytaj więcej...

KLASYFIKACJA GENERALNA TURNIEJU SOŁECTW

Poniżej przedstawiamy wyniki z dotychczasowych turniejów, zachęcamy sołectwa, które jeszcze nie brały udziału w żadnym z nich, aby włączyły się do rywalizacji o główne nagrody! Wkrótce będą kolejne okazje!

Czytaj więcej...

XII WIOSENNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

Turniej Tenisa Stolowego 2014 41 miniDnia 12.04.2014 (sobota) już po raz XII odbył się na sali gimnastycznej w Strzebielinie „Wiosenny Turniej w Tenisie Stołowym”. Jednak tym razem po raz pierwszy wyniki zostały zaliczone do klasyfikacji generalnej „Turnieju Sołectw”.

Czytaj więcej...

II TURNIEJ SOŁECTW W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

Turniej 1 miniDnia 15.03.2014 (sobota) na sali gimnastycznej w Łęczycach odbył się II Turniej Sołectw w Halowej Piłce Nożnej, który był jedną z rund eliminacyjnych całego „Pucharu Sołectw”. W zawodach udział wzięło 8 drużyn: Strzebielino, Wysokie, Łęczyce, Brzeźno Lęborskie, Rozłazino, Bożepole Małe, Bożepole Wielkie, Świetlino.

Czytaj więcej...

ZAPRASZAMY DO SIŁOWNI "NIKOLA"

Chcielibyśmy zaproponować Państwu zajęcia dla Pań oraz dzieci, które odbywają się w siłowni NIKOLA w Strzebielinie. 

Czytaj więcej...

I MARATON FITNESS ZA NAMI!

IMG 4516 miniMiesiąc marzec zaczęliśmy na sportowo. W sobotę 01.03.2014 na sali gimnastycznej w Strzebielinie odbył się I Maraton Fitness.

Czytaj więcej...

ZAJĘCIA PIŁKI SIATKOWEJ

 Klub Sportowy Strzebielino zaprasza wszystkich chłopców z klas IV-VI oraz gimnazjum na zajęcia piłki siatkowej. Celem zajęć jest rozpowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży, aktywnego spędzania przez nich wolnego czasu. 

Czytaj więcej...

Kliknij i słuchaj zaznaczonego tekstu! Wsparcie: GSpeech