Witamy na stronie GIK   Kliknij i słuchaj zaznaczonego tekstu! Witamy na stronie GIK Wsparcie: GSpeech

Powiększanie treści

W prawym rogu na podstronach znajdziesz znak:
"+" powiększania czcionki,
"-" pomniejszenia czcionki,
"=" powrót do wielkości standardowej. 

naglowek galeria

Słuchaj treści na naszej stronie

Zaznacz myszką wybrany tekst i kliknij ikonkę głośnika.
(Opcja niedostępna na urządzeniach mobilnych).

Aktualności 2016

Otwarcie świetlicy w brzeźnie

Jednym z ważniejszych wydarzeń 2016 roku było otwarcie BIBLIOTEKI PUBLICZNO- SZKOLNEJ I CZYTELNI w Brzeźnie Lęborskim.

We wtorkowy wieczór mieszkańcy Brzeźna spotkali się po raz pierwszy w nowym obiekcie.  Uroczystość  miała niezwykle radosny i świąteczny charakter. Ksiądz Proboszcz Wojciech Czajkowski poświęcił obiekt. Wójt Gminy Łęczyce Piotr Wittbrodt, Vice Wójt Pani Bożena Pruchniewska, przewodniczący Rady Gminy Krzysztof Licau, Radny Pan Tomasz Białobrzeski, Dyrektor GIKiB – Pani Hanna Mancewicz i sołtys Pani Kamila Kędziora  dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi.  W przemówieniach gości mnóstwo było podziękowań i serdeczności  i jakoś tak ciepło i miło się zrobiło.   Po części oficjalnej pierwszy raz na scenie nowego obiektu wystąpiły z Jasełkami dzieci ze Szkoły Podstawowej w Brzeźnie Lęborskim. Zdolne maluchy wprawiły nas w zachwyt.  Zespół ColoRed towarzyszył małym aktorom przy śpiewaniu kolęd. Ooooch…jak oni śpiewali…wzruszająco się zrobiło i łzy trzeba było dyskretnie ocierać z tego wzruszenia.  Te niesamowite występy dały nowy początek dla kulturalnego rozwoju miejscowości.

Czytaj więcej...

Wyjazd na Lodowisko

Wyjątkowe wydarzenie sportowo- kulturalne odbyło się w poniedziałek 12.12.2016.

Laureaci konkursu „Anioły są wśród nas”, którzy różnymi technikami wykonali piękne anioły, w ramach nagrody pojechali na lodowisko do Gdańska.
Rozgrzewką była wyprawa na Górę Gradową. Na jej szczycie uczestnicy mieli okazję podziwiać widok panoramy Gdańska.

Czytaj więcej...

Jarmark Bożonarodzeniowy

10 grudnia Plac w Bożympolu Wielkim rozbłysnął tysiącem lampek świątecznych.W powietrzu unosił się zapach gorącego barszczu, a wokół rozbrzmiewały kolędy i śmiech dzieci. Wszystko za sprawą II Jarmarku Bożonarodzeniowego zorganizowanego przez GIKiB, podczas którego mogliśmy nabyć wspaniałości świąteczne wykonane przez uzdolnionych twórców oraz smakołyki „upichcone” przez Koła Gospodyń.

Czytaj więcej...

Anioły są wśród nas

Magicznie się zrobiło w naszym GIKu, a to za sprawą aniołów, które zleciały się  do nas z terenu całej gminy.
W listopadzie ogłosiliśmy konkurs plastyczny „Anioły są wśród nas…”. Zainteresowanie „młodych artystów” przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Może to już zadziałała magia świątecznego czasu?  A może temat aniołów jest po prostu niezwykły, tak jak i same anioły ? Ważne jest, że wszystkie prace nas oczarowały. Różnorodna technika, zaskakujące materiały, z których wykonano anioły i kreatywność artystów były dla komisji nie lada wyzwaniem. Po długich naradach postanowiono nagrodzić aż 50 prac !!!!!

Czytaj więcej...

Zestawienie końcowe sezonu 2016 Turnieju Sołectw

 1. Świetlino – 138 pkt.
 2. Strzebielino Wieś – 129 pkt.
 3. Rozłazino – 119 pkt.
 4. Łęczyce – 114 pkt.
 5. Kaczkowo – 74 pkt.
 6. Strzebielino Osiedle – 70 pkt.
 7. Chmieleniec – 66 pkt.
 8. Bożepole Wielkie – 34 pkt.
 9. Brzeźno Lęborskie – 22 pkt.
 10. Nawcz – 40 pkt.
 11. Dzięcielec – 18 pkt.
 12. Bożepole Małe – 16 pkt.

Wszystkim zespołom  gratulujemy i zachęcamy do większej aktywności w sezonie 2017! Gorąco zachęcamy również te Sołectwa, które nie zostały sklasyfikowane! W przyszłym sezonie zostaną zaktualizowane regulaminy zawodów,  a także będziemy bawić się przy nowych dyscyplinach, o których dowiecie się wkrótce!

Tabela na sezon 2017r. ukaże się niebawem.

Czytaj więcej...

Kliknij i słuchaj zaznaczonego tekstu! Wsparcie: GSpeech