Witamy na stronie GIK   Kliknij i słuchaj zaznaczonego tekstu! Witamy na stronie GIK Wsparcie: GSpeech

Powiększanie treści

W prawym rogu na podstronach znajdziesz znak:
"+" powiększania czcionki,
"-" pomniejszenia czcionki,
"=" powrót do wielkości standardowej. 

baner1 m

Słuchaj treści na naszej stronie

Zaznacz myszką wybrany tekst i kliknij ikonkę głośnika.
(Opcja niedostępna na urządzeniach mobilnych).

Aktualności 2015

Stroik Bożonarodzeniowy

Stroik Bożonarodzeniowy 2015Konkurs na Stroik Bożonarodzeniowy stał się już tradycją w Gminie Łęczyce. Celem tego konkursu jest przede wszystkim kultywowanie tradycji związanych z tymi pięknymi świętami oraz pobudzanie aktywności twórczej i plastycznej dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Jak co roku uczestnicy wykazali ogromną kreatywnością. Nagrody postanowiliśmy przyznać według kilku kategorii.

Czytaj więcej...

Konkurs na „Najpiękniejszą Choinkę Sołecką”

Konkurs na „Najpiękniejszą Choinkę Sołecką” jest najbardziej radosnym i kolorowym  konkursem ; ) Celem jest Zachowanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Rozwijanie wrażliwości estetycznej, kształtowanie aktywnej i twórczej postawy oraz  Integracja mieszkańców danego sołectwa. 

  • I miejsce : SOŁECTWO BRZEŹNO LĘBORSKIE
  • II MIEJSCE : SOŁECTWO ŚWIETLINO, SOŁECTWO KACZKOWO, SOŁECTWO CHMIELENIEC
  • III MIEJSCE : SOŁECTWO NAWCZ, SOŁECTWO DĄBROWA

WYRÓŻNIENIA : SOŁECTWO BOŻEPOLE, ROZŁAZINO
Baardzo dziękujemy sołectwom za udział w konkursie oraz, że tak piękne choinki zdobią miejscowości gminy Łęczyce.

Podsumowanie Turnieju Sołectw - Kisewo 2015

Gminna Instytucja Kultury i Biblioteka w Łęczycach po raz drugi zorganizowała  spotkanie podsumowujące cykl rozgrywek sportowych zaliczanych do klasyfikacji generalnej „Turnieju Sołectw” gminy Łęczyce 2015. Gala Sportowców ponownie odbyła się w Kisewie.

Część oficjalną zabawy rozpoczął Wójt Gminy Łęczyce - Piotr Wittbrodt. Następnie przedstawiliśmy zainteresowanym klasyfikację generalną tegorocznego Turnieju Sołectw. Każde sołectwo , które uczestniczyło w zawodach otrzymało dyplom. Mieszkańcy z sołectw, które stanęły na podium dodatkowo dostali kosz z upominkami. W części nieoficjalnej imprezę poprowadził DJ Daniells, który ożywił całe towarzystwo. Zabawa trwała do północy. 

Czytaj więcej...

Czytam sobie w bibliotece

Gminna Biblioteka Publiczna w Łęczycach dołączyła do grona 900 placówek w Polsce, realizujących projekt Centrum Edukacji Obywatelskiej „Czytam sobie w Bibliotece”. Akcja ta, to trzypoziomowy program wspierania nauki czytania wśród dzieci w wieku 5-8 lat. Jej głównym celem jest pokazanie najmłodszym, że samodzielne czytanie jest dobrą zabawą, a nauka czytania może być radosna i ciekawa.

Czytaj więcej...

Projekt „Co nam w duszy gra?” Mobilne Warsztaty Artystyczne

Projekt nasz realizowany był z potrzeby wspólnych spotkań, z chęci powrotu do czasów , w których siadało się wspólnie w jednej izbie. Wyszywało serwety, cerowało, darło pierza, rozmawiało i śpiewało. Chcieliśmy zainspirować mieszkańców gminy Łęczyce do takich właśnie spotkań. Do udziału w warsztatach zaprosiliśmy dzieci, młodzież i dorosłych. Działania artystyczne przeprowadziliśmy w siedmiu miejscowościach.

Czytaj więcej...

Kliknij i słuchaj zaznaczonego tekstu! Wsparcie: GSpeech