Witamy na stronie GIK   Kliknij i słuchaj zaznaczonego tekstu! Witamy na stronie GIK Wsparcie: GSpeech

Powiększanie treści

W prawym rogu na podstronach znajdziesz znak:
"+" powiększania czcionki,
"-" pomniejszenia czcionki,
"=" powrót do wielkości standardowej. 

baner1 m

Słuchaj treści na naszej stronie

Zaznacz myszką wybrany tekst i kliknij ikonkę głośnika.
(Opcja niedostępna na urządzeniach mobilnych).

Aktualności 2014

Konkurs na Stroik Świąteczny

stroik 2014Ja co roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia odbył się konkurs na „Świąteczny Stroik Bożonarodzeniowy” dla mieszkańców Gminy Łęczyce.

Celem tego konkursu jest przede wszystkim kultywowanie tradycji związanych z tymi pięknymi świętami oraz pobudzanie aktywności twórczej i plastycznej dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Otrzymaliśmy mnóstwo fantastycznych stroików konkursów. Widać było wkład i zaangażowanie podczas przygotowywania. Każdy stroik choć inny był wyjątkowy. Dlatego wybór najlepszych był ogromnym wyzwaniem.

Postanowiliśmy nagrodzić następujące osoby : Michalinę Jagodzińską, Alicję Łukaszewicz, Sołectwo Bożepole, Świetlicę w Rozłazinie, Jana Kwiatkowskiego, Kacpra Majewskiego, KGW Kisewo, Julię Kopyszkę, Darię Kopyszke, Konrada Seta, Julię Kornega, Świetlicę w Kisewie, Dagmarę Seta, Marcina Górę.

Pozostali uczestnicy otrzymali drobne czekoladowe upominki i dyplomy. Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie – za wkład pracy i dużą kreatywność ! ;-)

stroik stroik1 stroik2

Zabawa Mikołajkowa w świetlicy w Świetlinie

Zabawa Mikolajkowa Swietlino 2014 m5 grudnia 2014 r. w świetlicy w Świetlinie odbyła się zabawa mikołajkowa dla dzieci.

Spotkanie rozpoczęło od konkursu plastycznego na najpiękniej pokolorowany świąteczny obrazek – dzieciaki wykazały się dokładnością i kreatywnością. Po konkursie towarzyszyło nam mnóstwo zabaw i konkursów : jedzenie pierników na czas, balonowe zadania, gry z chustą i wiele, wiele innych ; - )

Czytaj więcej...

Biesiada Kaszubska – II Łęczyckie Tabaczenie - Relacja

kaszubskie tabaczenie front20 listopada 2014 r. w Łęczycach odbyła się Biesiada Kaszubska  II Łęczyckie Tabaczenie – impreza, która stała się już tradycją w Gminie Łęczyce.

Organizatorami tegorocznego biesiadowania był Wójt Gminy Łęczyce oraz Gminna Instytucja Kultury. Jak co roku spotkanie rozpoczęło mszą św. w kościele parafialnym w Łęczycach w intencji jedności społeczności kaszubskiej. Po mszy św. goście udali się do Zespołu Szkół w Łęczycach, gdzie odbyła się część artystyczna.

Wójt Gminy Łęczyce, Dyrektor Gminnej Instytucji Kultury oraz Tomasz Fopke przywitali wszystkich gości i zaprosili do wspólnego biesiadowania .

Artystyczną część rozpoczął „Chór Strzelanka” z Tuchomia, który zaprezentował swój repertuar i  zachęcił do wspólnego śpiewania przybyłych gości. Oklaskom nie było końca !  

Uczestnicy mieli okazję wysłuchać gawędy Tadeusza Makowskiego - znanego gawędziarza, propagatora kaszubszczyzny i mistrza w zażywaniu tabaki. Pan Tadeusz opowiedział wiele ciekawostek i żartów związanych z kaszubczyzną.
Po tak miłych opowieściach nadszedł czas kolejny zespół muzyczny – tym razem dziecięcy zespół rockowy – „Czarodzieje z Kaszub”. Dzieciaki zaprezentowały się fantastycznie !

W trakcie całej imprezy można było brać udział w konkursach, które organizował Tomek Fopke, była wystawa sztuki ludowej – każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

I oczywiście jak to na biesiadach bywa nie mogło zabrakną pysznego jedzenia. Dzięki współpracy z KGW ze Strzebielina można było posilić się pysznym, bigosem, sałatkami, śledziami w różnych odsłonach, racuchach, chlebem ze smalcem i kiszonym ogórkiem oraz pysznym domowym ciastem.. Po „uczcie dla ciała” nadszedł czas tańce - hulańce z zespołem muzycznym „Kawalerowie”, który towarzyszył nam z kaszubskimi przyśpiewkami w trakcie trwania całej imprezy.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspaniała zabawę oraz za stworzenie sympatycznej atmosfery : )

Podsumowanie Turnieju sołectw

podsumowanie turniej solectw frontGminna Instytucja Kultury i Biblioteka w Łęczycach była gospodarzem spotkania podsumowującego całoroczny cykl rozgrywek zaliczanych do klasyfikacji generalnej „Turnieju Sołectw” gminy Łęczyce 2014. Gala Sportowców odbyła się w sobotę 08.11.2014 w Kisewie.

Spotkanie miało niecodzienną formę. Poza częścią oficjalną i wręczeniem Pucharu Gminy Łęczyce, sołectwa spotkały się  przy muzyce i suto zastawionym stole ?  Zamysłem organizatorów było właśnie zintegrowanie mieszkańców gminy nie tylko poprzez sportowe zmagania, ale również poprzez wspólne biesiadowanie.

W ciągu roku odbywały się różnego rodzaju turnieje i zawody, których uczestnikami byli zarówno dorośli jak i dzieci. Zawodnicy brali udział w takich zmaganiach jak: Turnieje tenisa stołowego, halowej piłki nożnej, siatkówki, mistrzostwa w piłkarzyki stołowe oraz dożynkowy Turniej Sołectw.

W przyszłym roku planujemy rozszerzyć rozgrywki o kolejne turnieje, tak aby jak największa liczba mieszkańców naszej gminy czynnie spędzała wolny czas, a społeczeństwo integrowało się ze sobą.

Zwycięzcą klasyfikacji generalnej z ogromną przewagą punktową nad pozostałymi rywalami zostało sołectwo Świetlino (226 pkt.). Jako jedyne sołectwo przystąpili do wszystkich konkurencji. Za nimi na podium uplasowali się zawodnicy z sołectwa Strzebielino Wieś (114 pkt.) oraz Rozłazina (111 pkt.).

Kolejne miejsca zajmowały: Strzebielino Osiedle, Bożepole Wielkie, Łęczyce, Kaczkowo, Kisewo, Bożepole Małe, Chmieleniec, Strzelęcino, Nawcz, Dzięcielec, Brzeźno Lęborskie oraz Wysokie.

W przeprowadzonych turniejach wzięło udział 15 z 18 sołectw naszej Gminy. Mamy ogromną nadzieję, że taki rodzaj przyjaznej rywalizacji spodobał się mieszkańcom i że przyszły rok będzie obfitował w jeszcze ciekawsze, wspólne  przedsięwzięcia sportowo-rekreacyjne. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę.

Halloween w Bibliotece w Łęczycach

Halloween 2014W tym roku po raz pierwszy w bibliotece  odbyło się pełne strachu i śmiechu Halloween Party dla dzieci. Od samego początku zabawa cieszyła się  ogromnym zainteresowaniem wśród młodych czytelników biblioteki ; )

Czytaj więcej...

Kliknij i słuchaj zaznaczonego tekstu! Wsparcie: GSpeech