Witamy na stronie GIK   Kliknij i słuchaj zaznaczonego tekstu! Witamy na stronie GIK Wsparcie: GSpeech

Powiększanie treści

W prawym rogu na podstronach znajdziesz znak:
"+" powiększania czcionki,
"-" pomniejszenia czcionki,
"=" powrót do wielkości standardowej. 

baner1 m

Słuchaj treści na naszej stronie

Zaznacz myszką wybrany tekst i kliknij ikonkę głośnika.
(Opcja niedostępna na urządzeniach mobilnych).

Aktualności 2013

Znani artyści naszej miejscowości

znani artysciPani  Ludwika  Szefke w nowo otwartym lokalu Biblioteki  Publicznej  w Strzebielinie, udostępniła swoje zbiory artystyczne na wystawę  zorganizowaną wraz z wieczorem poetyckim o Agnieszce Osieckiej  przygotowanej przez Dawida Kwidzińskiego z grupą ODEON.

Pani Ludwika Szefke maluje techniką: olej, pastel i collage. W swoich obrazach przedstawia głównie motyw przyrody. Dla  parafii   pw. św. Maksymiliana Kolbe w Strzebielinie  Wykonała ornat, welon, portret Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Drogę krzyżową i dwa feretrony żałobne. Obrazy artystki prezentowano na wystawach w Gdańsku, Bolszewie i Łęczycach i Strzebielinie. Miłą niespodzianką dla czytelników były  trzy obrazy namalowane przez Laurę Puzdrowska wnuczkę Pani Ludwiki Szefke.

Grupa Odeon  prowadzona przez aktora oraz reżysera Dawida Kwidzińskiego jest  rozpoznawalna na terenie naszej gminy jaki i powiatu.

Poezja  przedstawiona przez młodych aktorów głównie  prezentowana była przez poezję śpiewaną. Utwory wykonali Dawid Kwidziński, Beata Serafi, Weronika Kreft a role A. Osieckiej zagrała Aleksandra Koss.

Biblioteka gościła Pana Wójta Piotra Wittbrodt z małżonką, Dyrekcje szkól, czytelników przyjaciół biblioteki.

Biblioteka serdecznie  zaprasza na wystawę oraz ręcznie wykonane pocztówki świąteczne i stroiki, które można oglądać od 01.12.2014 do 15.12.2014

Kazimiera Mathea

 

GAZ-SYSTEM SPONSOREM "GALI 2014"

Logotyp - wersja pantone wersja 11 Informujemy, że Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest Głównym Sponsorem „Przegląd Dodorbku Artystycznego Szkół Gminy Łęczyce GALA 2014".

Czytaj więcej...

OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIE
Dyrektora
Gminnej Instytucji Kultury i Biblioteki w Łęczycach z siedzibą w Strzebielinie
z dnia 20 grudnia 2013 r.

Czytaj więcej...

KONKURS NA STROIK ŚWIĄTECZNY

Stroik Swiateczny 2013 mini

W tym roku juz po raz kolejny odbył się konkurs na Świąteczny Stroik Bożonarodzeniowy. Celem  konkursu było przede wszystkim kultywowanie i podtrzymywanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz pobudzanie aktywności twórczej i plastycznej.

Czytaj więcej...

KONKURS MIKOŁAJ W OCZACH DZIECKA

Bibl Leczyce Konkurs Mikolaj 7 MINI 12 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu "Święty Mikołaj w oczach dziecka" zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Łęczycach.

Czytaj więcej...

Kliknij i słuchaj zaznaczonego tekstu! Wsparcie: GSpeech